Bezpieczne nawierzchnie syntetyczne


Nawierzchnie gumowe zmniejszają ryzyko urazów, są bezpieczne i wygodne do chodzenia, amortyzują wstrząsy i nie posiadają twardych lub ostrych krawędzi. Nawierzchnie te nie ulegają zniszczeniu powodowanemu przez takie czynniki atmosferyczne jak ekstremalne skoki temperatury lub intensywne ich użytkowanie. Są bezpieczne i ekonomiczne.

 

Nawierzchnia placu zbaw może być skonstruowana w taki sposób, który niezależnie od bezpieczeństwa bawiących sie na niej dzieci, może zapewnić unikalną i twórczą aktywność fizyczną. Odpowiednio ukształtowana, pozbawiona ostrych krawędzi i pozbawiona elementów zabawowych, sama stanowi przestrzeń na której dzieci mogą rozwijać swoją pomysłowość i kreatywność. Stanowi w ten sposób universalną platformę do różnorakich  gier i aktywności, zachowując w pełni funkcję amortyzacji upadków.

Potocznie nazywana wylewaną, to jednolita syntetyczna nawierzchnia przeznaczona na plac zabaw, wykonywana na bazie granulatu gumowego i kleju poliuretanowego . Składa się z dwóch warstw. Dolna – amortyzująca wykonywana jest z mieszanki kleju poliuretanowego oraz czarnego granulatu SBR. Górna warstwa użytkowa to mieszanka kleju poliuretanowego i kolorowego granulatu EPDM. Prawidłowo wykonana nawierzchnia gwarantuje przez wiele lat niezmienny i stały poziom bezpieczeństwa.